?>

VRAYLAR® (kariprazyna) został zatwierdzony przez Agencję Health Canada

24/05/2022

VRAYLAR® (kariprazyna) został zatwierdzony przez Agencję Health Canada do leczenia dorosłych chorych na chorobę afektywną dwubiegunową typu I i schizofrenię.

Partner Richtera, globalna firma biofarmaceutyczna działająca w obszarze badań i rozwoju AbbVie (NYSE:ABBV) ogłosiła, że Agencja Health Canada zatwierdziła VRAYLAR® (kariprazynę). Jest to nowy atypowy lek przeciwpsychotyczny o częściowym działaniu agonistyczny na ośrodkowe receptory dopaminowe D3 i D2 oraz receptory serotoninowe w tym 5-HT1A i 5-HT2A.1

– Bardzo nas cieszy postęp w obszarze nowych terapii wspierających Kanadyjczyków żyjących ze schizofrenią – mówi Chris Summerville, dyrektor generalny Towarzystwa Schizofrenii w Kanadzie. – Pacjenci poszukują wygodnych i bezpiecznych metod leczenia, które poprawią ich stan i ułatwią powrót do zdrowia. VRAYLAR ® daje nową nadzieję wielu Kanadyjczykom i po­może zminimalizować obciążenia związane ze schizofrenią, a zarazem zapewni wsparcie pacjen­tom i ich opiekunom.

VRAYLAR® jest opracowywany wspólnie przez AbbVie i Gedeon Richter Plc. AbbVie odpowiada za komercjalizację leku w USA, Kanadzie, Japonii, Tajwanie i niektórych krajach Ameryki Łacińskiej (m.in. Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Ekwador, Meksyk, Peru i Wenezuela).

Monografię produktu VRAYLAR® opublikowano na stronie  www.allergan.ca.


Inne komunikaty

  • Materiały Edukacyjne dla produktów Levosert i Levosert Easy
    12/04/2024
  • Materiały edukacyjne – Kardatuxan
    21/03/2024
  • Richter przejmuje wszystkie udziały HELM w spółkach joint venture Richter-Helm BioTec i Richter-Helm BioLogics w Niemczech
    13/03/2024
Zobacz wszystkie komunikaty

Bezpieczeństwo leków

Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii. Zapewniamy pacjentom oraz lekarzom zawsze aktualne informacje o leku, jak również odpowiadamy na wszystkie zgłaszane pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych.

Zobacz wszystkie komunikaty