?>

Richter zajmie się komercjalizacją portfolio produktów firmy Grünenthal w Brazylii z zakresu ochrony zdrowia kobiet

29/05/2023

Budapeszt, Węgry – 23 maja 2023 – Firma Gedeon Richter Plc. („Richter”) ogłosiła dzisiaj, że jej brazylijska spółka zależna, Gedeon Richter do Brasil Importadora Exportadora e Distribuidora SA („Richter Brazylia”) podpisała umowę z Grünenthal do Brasil Farmaceutica Ltda („Grünenthal Brazylia”) w sprawie komercjalizacji portfolio produktów tej firmy z zakresu ochrony zdrowia kobiet. Znajdują się w nim doustne środki antykoncepcyjne Belara i Belarina oraz suplementy diety do stosowania podczas ciąży i laktacji.

Strony zobowiązały się do współpracy w zakresie zapewnienia niezbędnego wsparcia technicznego i handlowego w celu dalszego udostępniania tych produktów kobietom w Brazylii, korzystając z wiedzy i dedykowanego zespołu firmy Richter Brazylia oraz opierając się na doskonałej jakości i bogatym dziedzictwie marki tych produktów.

„Jestem przekonany, że ta umowa to kolejny krok w kierunku uzyskania pozycji globalnego gracza w obszarze opieki zdrowotnej kobiet. Richter niezmiennie dąży do poszerzania swojego portfolio produktów ochrony zdrowia kobiet korzystając ze źródeł organicznych i nieorganicznych w wielu regionach świata, w tym w Ameryce Łacińskiej” – powiedział Erik Bogsch, prezes Richter. „Współpraca mająca na celu komercjalizację portfolio produktów firmy Grünenthal z zakresu ochrony zdrowia kobiet pomoże w dostarczaniu niedrogich, wysokiej jakości produktów kobietom w każdym wieku w Brazylii” – podkreślił Carlos Simões, Dyrektor Generalny firmy Richter w Brazylii.

O firmie Richter

Gedeon Richter Plc. (www.gedeonrichter.com), z siedzibą w Budapeszcie na Węgrzech, jest jedną z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, z coraz większą bezpośrednią obecnością w Europie Zachodniej, Chinach, Ameryce Łacińskiej i Australii. Osiągając kapitalizację rynkową o wartości 3,9 mld EUR (4,1 mld USD) na koniec 2022 r., skonsolidowana sprzedaż firmy Richter wyniosła w tym samym roku około 2,0 mld EUR (2,1 mld USD). Portfolio produktów firmy Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, jak zdrowie kobiet, ośrodkowy układ nerwowy i układ sercowo-naczyniowy. Główna działalność badawcza firmy Richter, która dysponuje największą jednostką badawczo-rozwojową w Europie Środkowo-Wschodniej, koncentruje się na zaburzeniach OUN. Dzięki cieszącej się powszechnym uznaniem wiedzy specjalistycznej w dziedzinie chemii sterydów, Richter jest znaczącym graczem w dziedzinie opieki zdrowotnej kobiet na całym świecie. Firma działa również aktywnie w obszarze rozwoju produktów biopodobnych.

Kontakt w sprawie szczegółowych informacji:

Dla inwestorów:

Katalin Ördög: +36 1 431 5680

Dla mediów:

Zsuzsa Beke: +36 1 431 4888

Inne komunikaty

  • Materiały Edukacyjne dla produktów Levosert i Levosert Easy
    12/04/2024
  • Materiały edukacyjne – Kardatuxan
    21/03/2024
  • Richter przejmuje wszystkie udziały HELM w spółkach joint venture Richter-Helm BioTec i Richter-Helm BioLogics w Niemczech
    13/03/2024
Zobacz wszystkie komunikaty

Bezpieczeństwo leków

Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii. Zapewniamy pacjentom oraz lekarzom zawsze aktualne informacje o leku, jak również odpowiadamy na wszystkie zgłaszane pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych.

Zobacz wszystkie komunikaty