?>

Richter i Mochida podpisują umowę licencyjną

02/10/2020

2 października 2020 r. – Gedeon Richter Plc. podpisał umowę licencyjną z Mochida Pharmaceutical Co. Ltd. dotyczącą wytwarza­nego przez spółkę Richter produktu biopodobnego o nazwie tocilizumab przeznaczonego do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów.

Na mocy porozumienia Mochida otrzymuje prawa do opracowywania, wytwarzania i komercjalizacji produktu w Japonii. Spółka wypłaci należność w kilku ratach powiązanych z zakończeniem kolejnych etapów rozwoju i regulacji.

– Bardzo nas cieszy nawiązanie bliskiej współpracy z Mochida. To obiecujący krok w kierunku poszerzenia globalnego zasięgu naszego portfolio produktów biopodobnych w dziedzinie leczenia chorób reumatologicznych – podkreślił Gábor Orbán, dyrektor generalny Gedeon Richter.

Tocilizumab

Tocilizumab jest produktem biologicznym stosowanym w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów. Produkt jest również zatwierdzony do leczenia pediatrycznego młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów, układowego młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów, olbrzymiokomórkowego zapalenia tętnic oraz zespołu uwalniania cytokin wywołanego przez komórki CAR-T. Jest dostępny w postaci prepara­tów do stosowania podskórnego i dożylnego.

Gedeon Richter

Gedeon Richter jest jednym z największych koncernów farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz prężniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. W 2019 roku firma Richter osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 1,6 mld euro (1,7 mld dol.), a jej wartość giełdową wyceniano na 3,6 mld euro (4,1 mld dol.). Wachlarz produktów Gedeon Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, m.in. ginekologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy. Posiadając największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie Środkowo-Wschodniej, Richter koncentruje swoje badania nad lekami oryginalnymi w dziedzinie chorób ośrodkowego układu nerwowego. Za sprawą swojego powszechnie uznanego doświadczenia w dziedzinie chemii steroidów firma odgrywa na świecie znaczącą rolę w zakresie zdrowia kobiet. Aktywnie angażuje się również w rozwój produktów biopodobnych.

Inne komunikaty

  • Materiały Edukacyjne dla produktów Levosert i Levosert Easy
    12/04/2024
  • Materiały edukacyjne – Kardatuxan
    21/03/2024
  • Richter przejmuje wszystkie udziały HELM w spółkach joint venture Richter-Helm BioTec i Richter-Helm BioLogics w Niemczech
    13/03/2024
Zobacz wszystkie komunikaty

Bezpieczeństwo leków

Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii. Zapewniamy pacjentom oraz lekarzom zawsze aktualne informacje o leku, jak również odpowiadamy na wszystkie zgłaszane pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych.

Zobacz wszystkie komunikaty