?>

Kobiety wyrażają własne zdanie: 8. edycja kalendarza Gedeon Richter

03/12/2018

Współczesne kobiety coraz odważniej wypowiadają swoje opinie na różne tematy i nie boją się zabierać głosu w istotnych kwestiach. Właśnie w hołdzie asertywnym kobietom powstała kolejna, ósma już edycja kalendarza artystycznego Gedeon Richter, zatytułowana „Kobiecym zdaniem”. Na zaproszenie Andrzeja Pągowskiego, na kartach wydawnictwa głos zabrało 12 silnych pań ze świata kultury i sztuki m.in. Krystyna Janda, Magdalena Cielecka i Katarzyna Grochola.

Kalendarz dla kobiet

Głos kobiet jest coraz mocniej słyszalny w debacie publicznej. Widać je nie tylko w mediach, ale i na scenie politycznej czy też wśród aktywistów społecznych. Kobiety wypowiadają się nie tylko na tematy stricte damskie, ale i te ważne dla całego społeczeństwa. Czy jednak ten głos jest tak samo respektowany? Czy współczesnym kobietom łatwo jest wyrażać swoją opinię bez obaw o wyśmianie czy społeczny ostracyzm? Ósma już edycja kalendarza Gedeon Richter ma być przyczynkiem do rozmowy na ten właśnie temat. – Motywem przewodnim naszego Kalendarza są po raz kolejny kobiety, ponieważ to właśnie je Gedeon Richter stawia w centrum swojego zainteresowania. Od lat naszymi działaniami kieruje troska o zdrowie kobiet i ich rodzin, a także dążenie do poprawy jakości ich życia. Dlatego też w i tym roku temat kalendarza porusza istotną kwestię: wolność wyrażania własnego zdania – tłumaczy Aneta Grzegorzewska, rzecznik prasowy Gedeon Richter Polska.

Kobiece opinie okiem mężczyzny

W przeciwieństwie do poprzednich edycji, ilustracje do tegorocznego projektu mają wyłącznie jednego autora, mężczyznę. Wydawnictwo jest autorską pracą Andrzeja Pągowskiego – wybitnego twórcy plakatów, który co roku czuwa nad koncepcją kreatywną kalendarza Gedeon Richter. W swoich grafikach ilustruje on opinie znanych i silnych kobiet, które zdecydowały się udzielić wypowiedzi w kalendarzu. – Zaprosiłem do współpracy 12 wybitnych, mądrych, wspaniałych i bardzo różnych polskich kobiet, artystek, moich znajomych i przyjaciółek. Choć same nie malują, mają swoje zdanie i nie wahają się go wypowiadać. Ich słowa były dla mnie inspiracją do stworzenia grafiki – mówi Andrzej Pągowski.

12 kobiet – 12 opinii

Kobiety zaproszone do współpracy przez Pągowskiego to silne osobowości ze świata kultury i sztuki. Wśród pań, które zabrały głos w kalendarzu znalazły się m.in. Magdalena Cielecka, Aneta Kręglicka, Dorota Wellman, Agnieszka Holland czy Urszula Dudziak. W swoich wypowiedziach poruszają one różne tematy: opinie odnośnie relacji damsko-męskich, stosunku do zwierząt czy też własnych celów i wartości. Współautorki kalendarza pokazują, że niezależnie od tego, jakie kwestie są dla nas szczególnie istotne, zawsze warto mieć swoje zdanie i umieć je wyrazić. Różnorodność tematów poruszonych w wydawnictwie może stać się okazją do refleksji a także inspiracją dla tych kobiet, które do tej pory bały się głośno wyrazić własną opinię.

Wernisaż kalendarza „Kobiecym zdaniem” planowany jest na pierwszą połowę lutego.

Informacja o kalendarzu:

„Kobiecym zdaniem” to 8. edycja kalendarza, przygotowywanego przez Gedeon Richter, autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Prace artysty zainspirowane zostały wypowiedziami 12 kobiet ze świata kultury i sztuki: Doroty Wellman, Anety Kręglickiej, Krystyny Jandy, Urszuli Dudziak, Magdaleny Cieleckiej, Zuzanny Łapickiej, Katarzyny Grocholi, Magdy Umer, Ewy Błaszczyk, Mai Komorowskiej, Agnieszki Holland oraz Mai Ostaszewskiej.

Inne komunikaty

  • Materiały Edukacyjne dla produktów Levosert i Levosert Easy
    12/04/2024
  • Materiały edukacyjne – Kardatuxan
    21/03/2024
  • Richter przejmuje wszystkie udziały HELM w spółkach joint venture Richter-Helm BioTec i Richter-Helm BioLogics w Niemczech
    13/03/2024
Zobacz wszystkie komunikaty

Bezpieczeństwo leków

Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii. Zapewniamy pacjentom oraz lekarzom zawsze aktualne informacje o leku, jak również odpowiadamy na wszystkie zgłaszane pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych.

Zobacz wszystkie komunikaty