?>

Gedeon Richter i Inovio wspierają badania nad szczepionką na COVID-19

05/05/2020

Koncern farmaceutyczny Gedeon Richter zawarł umowę z amerykańską spółką Inovio, której celem jest wsparcie produkcji, na dużą skalę, badanej szczepionki DNA INO-4800 na wirusa COVID-19.

Szcze­pionka ta znajduje się obecnie w pierwszej fazie badań klinicznych w USA. Jej II i III faza rozpocznie się latem bieżącego roku.

Gedeon Richter i Inovio współpracują od 2014 roku. Spółka Inovio rozpoczęła komercyjną produkcję bakteryjnego DNA  w Richter-Helm Biologics, spółki joint venture Gedeon Richter, na potrzeby własnej platformy leków DNA z wykorzystaniem technologii produkcji opracowanej przez VGXI Inc.

Spółka Inovio zainicjowała też utworzenie globalnej koalicji współpracowników, partnerów i fundatorów, która ma jeden cel: szybki rozwój szczepionki INO-4800.

– Umowa ta pozycjonuje spółkę Gedeon Richter jako doświadczonego, niezawodnego partnera w rozwoju mikrobiologii i producenta biofarmaceutyków*– podkreślił dr Erik Bogsch, zastępca dyrektora ds. Biotechnologii, dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego i Produkcji Gedeon Richter – Jest też dowodem na konsekwentne zaanga­żo­wanie firmy Gedeon Richter w umacnianie rynkowej pozycji grupy w obszarze biofarma­ceutyków.

* leków otrzymywanych w procesach biotechnologicznych z wykorzystaniem organizmów żywych

Inovio

Inovio jest spółką biotechnologiczną z siedzibą w Pensylwanii (USA). Celem Inovio jest szybkie wprowadzenie na rynek precyzyjnie zaprojektowanych leków DNA, które wykorzystane będą w leczeniu chorób spowodowanych wirusem brodawczaka ludzkiego, nowotworów i chorób zakaźnych. Badania kliniczne prowadzone przez Inovio – jako pierwsze i jedyne na świecie – wykazały, że produkty lecznicze  i zawierające w swoim składzie różne fragmenty DNA można podawać bezpośrednio do komórek organizmu za pomocą specjalnego inteligentnego urządzenia, co w efekcie przynosi stabilną reakcję odpornościową. Więcej informacji o spółce na stronie www.inovio.com.

Gedeon Richter

Gedeon Richter jest jedną z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz prężniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. W 2019 roku firma Richter osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 1,6 mld euro (1,7 mld dol.), a jej wartość giełdową wyceniano na 3,6 mld euro (4,1 mld dol.). Wachlarz produktów Gedeon Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, m.in. ginekologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ ser­co­wo-naczyniowy. Posiadając największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie Środkowo-Wschodniej, Richter koncentruje swoje badania nad lekami oryginalnymi w dziedzinie chorób ośrodkowego układu nerwowego. Za sprawą swojego powszechnie uznanego doświadczenia w dziedzinie chemii steroidów firma odgrywa na świecie znaczącą rolę w zakresie zdrowia kobiet. Aktywnie angażuje się również w rozwój produktów biopodobnych.

 

Inne komunikaty

  • Materiały Edukacyjne dla produktów Levosert i Levosert Easy
    12/04/2024
  • Materiały edukacyjne – Kardatuxan
    21/03/2024
  • Richter przejmuje wszystkie udziały HELM w spółkach joint venture Richter-Helm BioTec i Richter-Helm BioLogics w Niemczech
    13/03/2024
Zobacz wszystkie komunikaty

Bezpieczeństwo leków

Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii. Zapewniamy pacjentom oraz lekarzom zawsze aktualne informacje o leku, jak również odpowiadamy na wszystkie zgłaszane pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych.

Zobacz wszystkie komunikaty