?>

Gedeon Richter gwarantem obligacji zamiennych wyemitowanych przez Prima-Temp

01/04/2019

Spółka Gedeon Richter udzieliła gwarancji dla obligacji zamiennych wyemitowanych przez spółkę Prima-Temp Inc. w zamian za wynagrodzenie w wysokości 5 mln USD.

Transakcja ta nastąpiła po podpisaniu umowy licencyjnej i dystrybucyjnej na wyłączność zawartej z Prima-Temp pod koniec 2017 r. w celu wprowadzenia jej nowatorskiego wyrobu medycznego Ayola (w USA pod marką Priya) na rynek globalny, z wyłączeniem Kanady i Stanów Zjednoczonych. Umowa licencyjna została najpierw uzupełniona nabyciem mniejszościowego pakietu udziałów o wartości 5 mln USD.

– Wsparcie finansowe Prima-Temp jest wyraźnym znakiem naszego zaangażowania w sprawy naszego partnera i dowodem zaufania do opracowywanego produktu. Naszym zdaniem płodność kobiet jest najważniejszym rynkiem w dziedzinie ginekologii, która stanowi nasz główny obszar działalności. Zwiększając swoje zaangażowanie, Richter spodziewa się dalszych postępów zarówno w tym ważnym segmencie rynku, jak i w dziedzinie cyfrowych wyrobów medycznych – podkreślił Gábor Orbán, Dyrektor Generalny spółki Gedeon Richter.

O produkcie Ayola/Priya

Ayola/Priya to pierścień dopochwowy umożliwiający prognozowanie owulacji. Pierścień mierzy temperaturę ciała kobiety co sześć minut, a co dwie godziny wysyła dane bezpośrednio poprzez połączenie bezprzewodowe do smartfona. Dane są wysyłane do chmury, gdzie są przechowywane i analizowane w oparciu o zastrzeżony algorytm Prima-Temp. Pierścień nie zawiera żadnej substancji czynnej, jedynie czujnik temperatury. Urządzenie wykrywa subtelne zmiany temperatury przed owulacją i wysyła powiadomienie na telefon. Zapewnia to łatwość obsługi, ciągły przepływ danych i pomoc w doprowadzeniu do zapłodnienia.

Inne komunikaty

  • Materiały Edukacyjne dla produktów Levosert i Levosert Easy
    12/04/2024
  • Materiały edukacyjne – Kardatuxan
    21/03/2024
  • Richter przejmuje wszystkie udziały HELM w spółkach joint venture Richter-Helm BioTec i Richter-Helm BioLogics w Niemczech
    13/03/2024
Zobacz wszystkie komunikaty

Bezpieczeństwo leków

Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii. Zapewniamy pacjentom oraz lekarzom zawsze aktualne informacje o leku, jak również odpowiadamy na wszystkie zgłaszane pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych.

Zobacz wszystkie komunikaty