„Z miłości do…” – 10. edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter

Miłość to uczucie, które wymyka się wszelkim definicjom. Jest wielobarwna i intrygująca! Dla każdego z nas może oznaczać coś innego. Jedno jest pewne – miłość z racji swej wyjątkowości i niepowtarzalności od wieków inspiruje artystów i stanowi motyw przewodni dzieł literackich, muzycznych i malarskich. Zainspirowała również nas, dlatego to właśnie jej poświęciliśmy X edycję Kalendarza Artystycznego, w której nie szukamy definicji miłości, a pokazujemy jej wielowymiarowość.

„Z miłości do…”, czyli jubileuszowa, X edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter jest wyjątkowa nie tylko ze względu na temat, ale również formę. W tym roku oddajemy w Państwa ręce aż 24 karty, autorstwa Andrzeja Pągowskiego, opatrzone komentarzem duetu Ekspertów – Katarzyny Miller oraz Wojciecha Eichelbergera. Połączenie artystycznej wizji z psychologicznym spojrzeniem na miłość pozwoliło oddać jej wielowątkowość i pokazać, że uczucie to niejedno ma imię.

Czy miłość zawsze jest taka sama? Czym jest poliamoria? Dlaczego często kochamy platonicznie? To tylko niektóre z pytań, na które staraliśmy się odpowiedzieć w jubileuszowej edycji Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter.


Zapraszamy na wirtualny spacer

Posłuchaj rozmowy z Katarzyną Miller i Wojciechem EichelbergeremX edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter jest dla nas absolutnie wyjątkowa. Już od dekady łączymy sztukę wizualną ze sztuką słowa, dzięki której na kartach kalendarzy podejmujemy tematy ważne z punktu widzenia społeczeństwa i przede wszystkim kobiet, bo… Gedeon Richter jest kobietą! Dla kalendarza na 2021 rok motywem przewodnim stała się miłość – bliska każdemu człowiekowi, ale wymykająca się wszelkim definicjom. Zależało nam na tym, aby pokazać, jak różnorodne i niejednoznaczne jest to uczucie. Ze względu na wyjątkowość edycji powstały aż 24 karty, do których ilustracje stworzył oczywiście Andrzej Pągowski – Dyrektor Artystyczny projektu, które dopełniła rozmowa wybitnych Ekspertów – Katarzyny Miller oraz Wojciecha Eichelbergera. Połączenie artystycznej wizji z wiedzą psychologiczną pozwoliło nam na stworzenie kalendarza, który pokazuje, jak pięknym, wielowymiarowym - choć nie zawsze przecież szczęśliwym uczuciem – jest miłość.

W tym roku niestety nie spotkamy się podczas uroczystego wernisażu, żeby móc rozmawiać o sztuce i wspólnie celebrować kolejną edycję kalendarza. Dlatego, zdecydowaliśmy się na pewien mariaż, a mianowicie romans tradycyjnej formy naszego wernisażu ze światem wirtualnym. Zabieramy Państwa na wirtualną spacer po X edycji naszego Kalendarza Artystycznego. Jesteśmy przekonani, że zupełnie nowy format, jakim jest wernisaż online, zapewni Państwu równie fantastyczne przeżycia artystyczne. Dziś okazuje się, że mimo dzielących nas kilometrów emocjonalnie możemy być jednak blisko, czemu z tego nie skorzystać? Zachęcam Państwa do celebracji nad wielobarwną miłością w naszym Kalendarzu.

Niech 2021 rok będzie dla nas wszystkich wypełniony miłością, tak jak 24 karty X edycji Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter.

Aneta Grzegorzewska

Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych, Gedeon Richter Polska

Patron medialny