„Energia kobiet” – 11. edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter

„Energia kobiet” to już 11. edycja Kalendarza, przygotowywanego przez Gedeon Richter, pod kierownictwem Andrzeja Pągowskiego. Tegoroczne karty kalendarza zostały zainspirowane postaciami kobiet, których nazwiska zapisały się w historii świata. Każdy z zaproszonych do współpracy artystów otrzymał do zobrazowania jedną z dwunastu niezwykłych kobiet, co sprawiło, że każda z plansz tętni własnym życiem i przyciąga wzrok, a przede wszystkim wpisuje się w naszą misję ponieważ:

Jeśli chcesz być posiadaczem unikatowego kalendarza „Energia kobiet” napisz do nas na adres komunikacja@grodzisk.rgnet.org


Odkrywanie kobiecości ma wiele wymiarów. Podobnie jak wiele wymiarów ma współczesna kobieta, która niczym kolaż łączy mnóstwo, i jeszcze więcej, a jednocześnie stanowi własną, niepowtarzalną kompozycję. Obiera cel, przekracza granice i realizuje siebie nieustannie dbając o innych. Pełna wrażliwości, wdzięku, silna, świadoma swojej wartości – kobieta.

Przyglądamy się ponadczasowym ikonom nadzwyczajności kobiecej, połączeniu gracji i odwagi, subtelności i wytrwałości. Każda z nich jest unikatowa, fascynuje. To właśnie różnorodność, wielozadaniowość i emocjonalność stały się inspiracją do stworzenia już 11. odsłony kalendarza artystycznego Gedeon Richter. Energia kobiet ukazuje to, co jesteśmy w stanie w nich odnaleźć – obraz kobiecości w niepowtarzalnym i imponującym ujęciu.

Aneta Grzegorzewska

Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych, Gedeon Richter Polska


Gedeon Richter wspiera kobiety w podejmowaniu odważnych i trudnych decyzji – pamiętaj możesz dokonać wielkich rzeczy tak jak zrobiły to bohaterki naszego kalendarza.