"Kobiece konstelacje" – 12. edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter

Siła kobiet zapisana w gwiazdach

Tegoroczny Kalendarz nawiązuje do gwiezdnych konstelacji i znaków zodiaku. Zadaniem artystów było zinterpretowanie tych cech charakteru poszczególnych znaków, które są do nich przypisane, a jednocześnie są zbieżne z wartościami Gedeon Richter. Kalendarz powstał, jak poprzednich 11 edycji, pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Pągowskiego.

Niezależnie od miesiąca i dnia urodzenia, każda z kobiet przynosi ze sobą do realnego świata sprawczość, kreatywność, czułość, opiekuńczość i niezawodność oraz wiele innych wartości, które stanowią siłę napędową rozwoju.

Jeśli chcesz być posiadaczem unikatowego kalendarza „Kobiece konstelacje” napisz do nas na adres komunikacja@grodzisk.rgnet.org

Liczba egzemplarzy ograniczona


Kobiety zaczynają zmieniać porządek świata. Przez wiele dekad były przysłowiową „szyją”, mężczyzna zaś "głową”, ale teraz okazało się, że są w stanie przejąć rolę przywódczą. Kobiety pracują, zajmują się domem, rodziną, ale często nie uświadamiają sobie, jak ważne są te wszystkie działania i jaką posiadają siłę, aby tym wszystkim zadaniom podołać. Jednym z celów Kalendarza jest właśnie uzmysłowienie kobietom ich potężnej mocy.

Żyjemy w racjonalnym świecie, w którym zewsząd otacza nas technologia, nadmiar informacji i bodźców. Wiele osób zwraca się w kierunku ezoteryki, czekamy, co przyniesie los, zaglądamy do horoskopów, robimy analizy numerologiczne. Jest to pewna forma ucieczki, ale jednocześnie próba odnalezieniu równowagi pomiędzy tymi dwoma światami. Stąd narodził się pomysł motywu przewodniego tegorocznej edycji Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter.

Aneta Grzegorzewska

Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych, Gedeon Richter Polska