„Kobieta w męskich oczach” – 9. edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter

„Kobieta w męskich oczach” to 9. edycja Kalendarza, przygotowywanego przez Gedeon Richter, autorstwa świetnego artysty - Andrzeja Pągowskiego. Po raz kolejny twórca postawił na sprawdzoną formę graficzną jaką jest plakat.

Tegoroczna edycja Kalendarza jest wyjątkowa. Tym razem twórcy opowiadają o sprawach kobiet – widzianych oczami mężczyzn.

Prace twórcy zainspirowane zostały wypowiedziami 12 mężczyzn ze świata kultury i sztuki. Znani aktorzy, muzycy, liderzy opinii przedstawili swój punkt widzenia na współczesna rolę społeczną kobiet, ich zachowań w zakresie troski o zdrowie, a także postrzeganie i umiejscawiania własnych potrzeb.


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wernisażuMotywem przewodnim naszego Kalendarza są oczywiście kobiety, ponieważ to właśnie je Gedeon Richter stawia w centrum swojego zainteresowania. Od lat naszymi działaniami kieruje troska o zdrowie kobiet i ich rodzin, a także dążenie do poprawy jakości ich życia. Tym razem jednak postawiliśmy na pokazanie kobiety – męskimi oczami.

Spojrzenie na sprawy kobiet z perspektywy mężczyzny dało bardzo interesujący rezultat. Zarówno z artystycznego punktu widzenia, jak i społecznego oraz prywatnego. Myślę, że nasz projekt może stać się inspiracją dla każdej kobiety, aby zapytać mężczyzn swojego życia – jak ją postrzegają, ile dla nich znaczy, dlaczego jest dla nich ważna. I sądzę, że z ich odpowiedzi każda z nas będzie mogła czerpać siłę i umacniać swoje poczucie kobiecości. Tej nowocześnie, a więc różnorodnie pojmowanej kobiecości.

Aneta Grzegorzewska

Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych, Gedeon Richter Polska


Patroni medialni