Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii.
lekalert@grodzisk.rgnet.org
rzecznik@gedeonrichter.com.pl
Pierwsza edycja Kalendarza Artystycznego zapoczątkowała projekt, który na stałe wpisał się w działalność firmy Gedeon Richter. Na dwunastu kartach zaprezentowano prace laureatów konkursu na plakat: „110 lat istnienia Gedeon Richter”, ilustratorów, grafików, absolwentów uczelni artystycznych. Pośród twórców nie zabrakło również Andrzeja Pągowskiego – dyrektora artystycznego kalendarza.
Każdy z dwunastu twórców, zaangażowanych w drugą edycję projektu, zilustrował cytat jednej z wielkich, historycznych postaci, takich jak m.in.: Lew Tołstoj, George Sand czy Jean-Paul Sartre. Mała galeria sztuki, stworzona przez artystów, złożyła się na różnorodną opowieść o życiu i jego wartościach.
„W zdrowym ciele zdrowy duch” – mogliśmy przeczytać na sierpniowej karcie kalendarza w 2014 roku. Temat nieprzypadkowy, bo przecież zdrowie jest najważniejszym filarem działalności Gedeon Richter. I to właśnie ono stało się punktem wyjścia dla dwunastu polskich ilustratorów do stworzenia niezapomnianych obrazów, wpisujących się w dyskusję o zdrowiu oraz życiu.
Czy bezmyślna duma z bycia najdoskonalszą istotą na ziemi może być pułapką? Z cytatem „Człowiek – to brzmi dumnie” Maksima Gorkiego zmierzyło się dwunastu współczesnych artystów-satyryków. Przedstawili wizję człowieka XXI wieku, pokazując go w krzywym zwierciadle. W kalendarzu nie zabrakło ironii, sarkazmu i zadumy, ale przede wszystkim doskonałego humoru i dystansu.
Co myślą mężczyźni o kobietach - przeważnie wiemy, ale jak postrzega kobietę – druga kobieta? O tym mieliśmy okazję przekonać się w 2016 roku, gdy na kartach kalendarza zaprezentowano prace dwunastu wszechstronnych i różnorodnych artystek. Punktem wyjścia dla autorek stały się cytaty znanych kobiet, m.in.: pisarki Gabrieli Zapolskiej, polityczki Margaret Thatcher czy projektantki mody Coco Chanel.
Jakie są kobiety? Jak je naprawdę widzimy? Dwunastu wybitnych fotografików starało się znaleźć na te pytania odpowiedzi – w fotografiach. W kalendarzu na 2017 rok twórcy zaprezentowali dwanaście portretów współczesnych kobiet - w różnych jej rolach. Wśród prac znalazły się zarówno obrazy kobiet, uchwyconych w wyjątkowych sytuacjach z ich życia, jak i kobiet pozujących na tle zwyczajnej codzienności. I tak, dzięki odmiennemu spojrzeniu fotografów, otrzymaliśmy wyjątkowe portrety kobiet – za każdym razem inne, ale zawsze intrygujące.
Siódma edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter pokazała, że bycie kobietą w dzisiejszych czasach to wyzwanie, ale i ogromna radość, spełnienie oraz samorealizacja. Poszczególne karty kalendarza, stworzone przez dwunastu uznanych artystów ze świata plakatu, przedstawiały codzienne życie kobiet. Twórcy swoimi pracami udowodnili, że określenie „słaba płeć” jest nietrafne. Dla kobiet nie ma trudności, których nie mogłyby pokonać.
Kalendarz na 2019 rok opowiadał o kobietach, ale tym razem został w całości zilustrowany przez Andrzeja Pągowskiego – dyrektora artystycznego projektu. Artysta zaprosił do współpracy dwanaście wybitnych, wspaniałych, różnorodnych kobiet, które mają swoje zdanie - i nie boją się go wypowiadać. To właśnie ich słowa stały się inspiracją dla Anrzeja Pągowskiego do stworzenia dwunastu grafik, składających się na ósmą już edycję kalendarza.
W centrum dziewiątej edycji kalendarza ponownie znalazła się kobieta, na którą spojrzeliśmy z perspektywy mężczyzn. Głos zabrało dwunastu wrażliwych, wyjątkowych artystów, którzy podzielili się swoimi emocjami i doświadczeniami, związanymi z płcią piękną. Na kartach kalendarza mężczyźni opowiedzieli o tym, jak postrzegają kobiety, a także o tym, jakie znaczenie ma ich obecność. W efekcie powstał piękny kalendarz, afirmujący mądrość, piękno i odwagę kobiet.
„Energia kobiet” to już 11. edycja Kalendarza, przygotowywanego przez Gedeon Richter, pod kierownictwem Andrzeja Pągowskiego. Tegoroczne karty kalendarza zostały zainspirowane postaciami kobiet, których nazwiska zapisały się w historii świata. Każdy z zaproszonych do współpracy artystów otrzymał do zobrazowania jedną z dwunastu niezwykłych kobiet, co sprawiło, że każda z plansz tętni własnym życiem i przyciąga wzrok, a przede wszystkim wpisuje się w naszą misję ponieważ:
Siła i mądrość kobiet stanowiły inspirację dla twórców kolejnej, 13. edycji Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter Polska. Tym razem zadaniem artystów było sportretowanie wybitnych Polek i ich kobiecych osobowości. Sportretowane Polki kojarzą się z mądrością, ale także miłością, eterycznością czy poczuciem humoru. Dzięki temu cały projekt jest kompletnym i pełnym inspiracji dziełem. Dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia był niezmiennie znakomity grafik, Andrzej Pągowski.