W Światowym Dniu Zdrowia – Brawa dla Was!

7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia. Jego głównym przesłaniem jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństwa na całym świecie. Dziś jednym z nich  jest pandemia koronawirusa, z którą zmaga się ludzkość na całej kuli ziemskiej. Nie da się zatem ukryć, że tegoroczne obchody mają szczególny charakter.

Pandemia Covid-19 pokazała, że pilnym jest wzmocnienie systemów ochrony zdrowia w wielu krajach, a także zwiększenie liczby pracowników służby zdrowia. To właśnie lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, salowe, technicy, diagności, ratownicy każdego dnia, wytrwale i z poświęceniem robią wszystko, by pomóc innym w tym trudnym czasie. Każdego dnia walczą o nasze zdrowie! Są prawdziwymi bohaterami, którym w tegorocznych obchodach Światowego Dnia Zdrowia dziękujemy!

Na co zwraca uwagę Światowa Organizacji Zdrowia (WHO) w tym dniu?

WHO, tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia poświęciło pielęgniarkom, które są podstawą każdego systemu opieki zdrowotnej. Niedawno opracowany Raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) we współpracy z Międzynarodową Radą Pielęgniarek (ICN) i Nursing Now pokazuje, że dziś na świecie jest prawie 28 milionów pielęgniarek. Oznacza to, że ta grupa stanowi ponad połowę wszystkich pracowników służby zdrowia na całym świecie. Dlatego WHO w tym szczególnym dniu apeluje do rządów o zwiększenie inwestycji w ten zawód. Ponadto, organizacja zwraca uwagę, że kluczowa jest edukacja przyszłych pielęgniarek i rozwój oraz tworzenie nowych miejsc pracy dla nich. Bez pielęgniarek, położnych i innych pracowników służby zdrowia kraje nie są w stanie wygrać walki z wybuchem epidemii.

Jak obchodzimy ten dzień w Polsce?

Polacy w ramach akcji #BrawaDlaWas, która jest kontynuacją akcji #JesteśmyZWami wyszli na swoje balkony, by stanąć w oknach i przez minutę bić brawo medykom. To forma oddania hołdu wszystkim, którzy pozostają na “pierwszej linii frontu” oraz każdego dnia ratują życie i zdrowie obywateli. Do akcji #BrawaDlaWas przyłączył się Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. O 13.00 bił brawo razem z innymi osobami, które są wdzięczne pracownikom medycznym. – Dziękuje wszystkim, którzy walczą na pierwszej linii frontu – mówił. Oprócz Ministra akcję wsparli także celebryci, dziennikarze oraz wszyscy Polacy.

#brawadlawas #jesteśmyzwami #dziekujemyza #zdrowiejestnaszamisja

Podobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi


Kategorie aktualności


Tagi w tej kategorii