Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia to także nasz dzień!

Obchodzony co roku 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Mija właśnie 75 lat od chwili jej utworzenia. Cel jej powstania podsumowuje tegoroczne hasło Światowego Dnia Zdrowia, które brzmi: Zdrowie dla wszystkich! W Gedeon Richter śmiało się pod nim podpisujemy, dokładając wysiłków na rzecz zapewnienia zdrowia. Nasze działania nie ograniczają się jedynie do produkcji leków. Ponieważ sukces terapeutyczny zależy od wielu czynników, wspieramy zdrowie w znacznie szerszym zakresie.

Promowanie profilaktyki

Podstawą zdrowia są działania profilaktyczne. Dlatego angażujemy się w kolejne edycje kampanii „W Kobiecym Interesie”. Jej cel pozostaje od lat niezmienny, a jest nim zachęcanie wszystkich kobiet do regularnego uczęszczania na profilaktyczne badania ginekologiczne.

https://wkobiecyminteresie.pl

Edukacja na temat zdrowia

Kolejnym istotnym elementem zapewnienia zdrowia jest szerzenie rzetelnej wiedzy na jego temat. Zapewniamy ją prowadząc portal ZdrowaONA.pl, który tworzymy przy wsparciu wybitnych lekarzy i ekspertów z zakresu zdrowia z całej Polski.

https://zdrowa-ona.pl/

Wsparcie pacjentów

Dostęp do leków to tylko część wsparcia, jakiego potrzebują pacjenci. Dlatego rokrocznie organizujemy „Grant na zdrowie”, czyli konkurs, którego celem jest wspieranie organizacji realizujących działania poprawiające jakość i komfort życia pacjentów. Wyróżnione organizacje otrzymują grant pieniężny na realizację zwycięskich projektów.

https://www.gedeonrichter.pl/grant-na-zdrowie/

Wspieranie kadr medycznych i farmaceutycznych

Bez dobrze wyszkolonych lekarzy i farmaceutów zapewnienie zdrowia jest niemożliwe. Dlatego angażujemy się w działania na rzecz rozwoju specjalistów z tych obszarów. Organizujemy szkolenia dla lekarzy i farmaceutów, np. w ramach akcji „Farmaceuta bliżej pacjenta”, przygotowujemy programy marketingowe dla lekarzy, wspieramy też studentów medycyny i farmacji – np. w ramach kampanii „Recepta na sukces”.​​​

https://www.facebook.com/ReceptaNaSukcesMed

Świętujemy Dzień Zdrowia!

Wszystkie te działania są zbieżne z celami, jakie stawia sobie WHO. A to czyni nas partnerem, który zapewnia zdrowie wielu osobom, i ważnym podmiotem w systemie ochrony zdrowia. To zasługa każdego z Was, którzy tworzycie Gedeon Richter. Dlatego Dzień Zdrowia to także Wasz dzień!

Podobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi


Kategorie aktualności


Tagi w tej kategorii