Grodzisk Mazowiecki to serce produkcji Gedeon Richter w Polsce

Nasze zakłady należą do najlepiej wyposażonych zakładów farmaceutycznych w kraju. Produkowane tu preparaty trafiają zarówno na rynek krajowy jak i zagraniczny.

Gedeon Richter inwestuje w Polsce

Nasze inwestycje to inwestycje z myślą o ludziach, środowisku i najwyższych światowych standardach jakości.

Myśląc o potrzebach produkcyjnych współczesnej farmacji Gedeon Richter Polska w 1998 roku w Grodzisku Mazowieckim otworzył nowy zakład z supernowoczesną linią produkcyjną dająca ogromne możliwości dalszego rozwoju. Obiekt ten został w pełni zaprojektowany pod kątem spełnienia restrykcyjnych wymagań GMP. Zakład produkcyjny w Grodzisku jest miejscem pracy dla ponad 400 wysoko wykwalifikowanych pracowników, a jego działalność doskonale wpisuje się w lokalną panoramę społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Tworzymy leki od ponad 130 lat

Koncern Gedeon Richter powstał w 1901 roku, ma za sobą ponad stuletnie doświadczenie w produkcji leków. Podobnie długą tradycję mają zakłady produkcyjne w Grodzisku Mazowieckim, które zostały założone w już w 1885 roku pod nazwą Fabryka Chemiczna Krell i Spółka. Pierwsze wyroby farmaceutyczne, fabryka w Grodzisku zaczęła produkować w 1906. Po drugiej wojnie światowej Zakłady produkcyjne w Grodzisku zostały częścią Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego „Polfa”, przyjmując nazwę Polfa Grodzisk. Fabryka i laboratoria w Grodzisku należały do jednych z najprężniej działających wówczas w Polsce, produkując szeroką gamę krajowych farmaceutyków. Od 2002 roku obie firmy połączyły swoje doświadczenia, Zakłady w Grodzisku stały się częścią Światowego koncernu farmaceutycznego Gedeon Richter.


Zobacz również