Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii.
lekalert@grodzisk.rgnet.org
rzecznik@gedeonrichter.com.pl
Zajście w ciąże to proces, który czasami wymaga dużo czasu, aby mógł zakończyć się sukcesem. Miesiące bezskutecznych prób mogą być bardzo stresujące dla starających się o dziecko par. Pomocny w tego typu przypadkach może być innowacyjny pierścień Priya. Dzięki niemu, kobiety starające się o dziecko mogą precyzyjnie określić moment owulacji.
Czujnik temperatury pochwy Priya jest obecnie na etapie testów. Nie będzie wymagał wyliczeń, tworzenia wykresów, czy stosowania dodatkowych testów płodności. Zasada działania pierścienia Priya jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić go w pochwie ostatniego dnia okresu, a urządzenie co 6 minut dokona pomiaru temperatury wewnętrznej, a następnie – dzięki bezprzewodowej transmisji danych – co 2 godziny prześle informacje do połączonego z nim urządzenia mobilnego. Dane przekazywane będą do chmury, w której następnie zostaną zanalizowane w oparciu o autorski algorytm firmy Prima-Temp. Taki system komunikacji pozwoli na łatwą obsługę, ciągły przepływ danych aktualizowanych w czasie rzeczywistym i natychmiastową reakcję. Gdy tylko dojdzie do nieznacznej zmiany temperatury świadczącej o nadejściu owulacji, użytkowniczka otrzyma alert do swojej aplikacji.
Co istotne, urządzenie nie zawiera żadnych substancji czynnych – znajduje się w nim jedynie czujnik pomiaru temperatury.
Pierścień Priya będzie dostępny w aptekach po spełnieniu wszystkich wymogów proceduralno-prawnych dotyczących dopuszczenia urządzenia do użytkowania i sprzedaży. Umowę licencyjno- dystrybucyjną z producentem pierścienia (przedsiębiorstwem Prima-Temp) podpisała w II połowie 2017 roku spółka Gedeon Richter na Węgrzech.