Zdrowie kobiet jest dla nas szczególnie ważne

To kobiety dbają o kondycję całych społeczeństw, to one są najskrupulatniejszymi obserwatorkami swoich rodzin, dzięki czemu, gdy tylko dojrzą niepokojące objawy u bliskich, kierują ich do specjalistów. Dzięki temu wiele chorób udaje się wykryć na wczesnym ich etapie rozwoju. Kobiety są też najbardziej wymagającymi pacjentami, ale również najlepszymi ambasadorami naszych produktów. Od początku historii Gedeon Richter staramy się, by nasze preparaty w pierwszej kolejności zaspokajały potrzeby zdrowotne kobiet, edukując je, troszcząc się o ich zdrowie i samopoczucie , wypełniamy naszą społeczną misję.


Gedeon Richter w TOP 5 firm produkujących hormony

Gedeon Richter należy do czołówki firm produkujących leki hormonalne, dysponujemy w tej dziedzinie kilkudziesięcioletnim, niezrównanym doświadczeniem.

Pierwsze eksperymenty ze steroidami przeprowadzał osobiście założyciel spółki Gedeon Richter. Jakość naszych preparatów doceniło miliony kobiet na świecie, które z zaufaniem sięgają po nasze leki. Terapie te to historyczna domena Gedeon Richter i obszar zainteresowań założyciela marki. Grupa Gedeon Richter jest najlepiej rozpoznawana w obszarze ochrony zdrowia kobiet. Nasze produkty pomagają w świadomym planowaniu rodziny (hormonalna terapia antykoncepcyjna). Część naszej ofert jest dedykowana parom starającym się o dziecko i przygotowaniu przyszłej mamy do zajścia w ciążę. Mamy też pokaźną grupę produktów stosowanych u kobiet w wieku około menopauzalnym. Hormonalna terapia zastępcza w okresie, kiedy kobieta podlega fizjologicznym zmianom związanym ze zmniejszeniem aktywności hormonalnej jajników, a nadal czynną i aktywną zawodowo, pomaga przetrwać naszym pacjentkom ten trudny w ich życiu okres. I to na całym świecie. Produkty Grupy Gedeon Richter dostępne są w ponad 100 krajach. Rozwój asortymentu produktów ginekologicznych to jeden z najważniejszych elementów strategii wzrostu firmy Gedeon Richter. Przejęcie szwajcarskiej spółki PregLem w 2010 r. umożliwiło opracowanie innowacyjnych terapii łagodnych chorób kobiecych, a zakup linii środków antykoncepcyjnych niemieckiej firmy Grünenthal GmbH zapewnił spółce Richter wyjątkową okazję do rozszerzenia dotychczasowej działalności w obszarze zdrowia kobiet poprzez zaznaczenie swojej obecności na rynku zachodnioeuropejskim. W 2016 r. przejęcie Finox Holding, spółki biotechnologicznej z siedzibą w Szwajcarii, pozwoliło firmie Gedeon Richter na wejście w obszar terapeutyczny niepłodności kobiet. Mimo to nie ustajemy w dalszych badaniach nad zdrowiem kobiet. Kierunki prowadzonych przez nas prac innowacyjnych w terapii hormonalnej dotyczą kilku obszarów. Jednym z nich jest poszukiwanie cząsteczek o wybiórczym działaniu na określone receptory. Np. dla hormonów estrogenowych receptory znajdują się w kilku organach w ciele kobiety (gruczoł piersiowy, jajnik, macica, podwzgórze, przysadka mózgowa, ale także nabłonek dróg rodnych, skóra i tkanka podskórna, tkanka tłuszczowa, wątroba). Mając to na uwadze dążymy do opracowania produktów o selektywnym powinowactwie do wybranych receptorów tak, aby działanie hormonalne nie wiązało się z występowaniem działań niepożądanych. W czasie prac badawczych nieustająco przyświeca nam jeden cel: chcemy oferować wysokiej jakości produkty, zaspakajające jak najwięcej oczekiwań kobiet w zakresie ich zdrowia.

Leki dla kobiet

Myśląc o zdrowiu kobiet, skupiliśmy się głównie na obszarach medycyny dotyczących każdej kobiety, czyli ginekologii i endokrynologii.

Zajmujemy się zatem badanami i reprodukcją preparatów z zakresu antykoncepcji, leczeniu mięśniaków macicy, niepłodności i pomocy w okresie menopauzy.

Naszym unikatowym preparatem jest produkt stosowany w leczeniu przedoperacyjnym umiarkowanych i ciężkich mięśniaków macicy występujących u kobiet dorosłych w wieku rozrodczym. Zwykle mięśniaki macicy występujące u Pań w tej grupie wiekowej, wiązały się z koniecznością wykonania zabiegu histerektomii (operacyjne usunięcie macicy). Zastosowanie naszego produktu leczniczego pozwala przeprowadzić operację oszczędzającą. W wielu wypadkach dochodzi do znacznego zmniejszenia rozmiarów mięśniaka, tak że lekarz prowadzący decyduje się na odstąpienie od przeprowadzenia operacji chirurgicznej.


Wypowiedzi pacjentów

Piszę do Państwa z serdecznym podziękowaniem za Wasz lek na mięśniaki macicy. Trzy lata temu rozpoznano u mnie mięśniaki. Miałam dość kłopotliwy dla mnie przebieg choroby, ponieważ towarzyszyły im krwawienia. Początkowo myślałam, że to kłopoty z regularnością miesiączki. Wszystko przypisywałam stresującej pracy. Kiedy zgłosiłam się do ginekologa, diagnoza mnie bardzo zaskoczyła. Słyszałam o mięśniakach wcześniej, ale myślałam, że dotyczą one kobiet w starszym wieku. Również niepomyślne było dla mnie proponowane leczenie. Lekarz planował usunięcie macicy, ponieważ krwawienia spowodowały u mnie anemię. Byłam w momencie rozpoznania w dużej desperacji. Byłam wtedy dwa lata po ślubie, nie miałam dziecka. Usunięcie macicy traktowałam jako okaleczenie. Dwa lata temu inny ginekolog zaproponował mi leczenie farmakologiczne, miało ono mocno ograniczyć krwawienia. Terapię zakończyłam półtora roku temu. Dzisiaj pisze do Was ponieważ trzy dni temu urodziła się nasza Magdusia. Jestem taka szczęśliwa, że musiałam się z Wami podzielić moją radością. Bardzo Wam dziękuję!

Ewa, lat 34

Od niemal roku jestem szczęśliwą Mamą Zosi. Gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży mój ginekolog zarekomendował mi Wasz preparat. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że przyjmowanie dodatkowej ilości kwasu foliowego i witamin jest aż tak ważne, dla mojego dziecka. Lekarz wytłumaczył mi, że niedobory najważniejszych składników i mikroelementów w mojej diecie mogą powodować zaburzenia rozwoju płodu - przede wszystkim nieprawidłowy rozwój układu nerwowego tzw. wady cewy nerwowej. Od tamtej pory, przez cały okres ciąży przyjmowałam suplement diety Folik Mama. Teraz, gdy wciąż jeszcze karmię moją córeczkę piersią, również stosuję Wasz produkt. Wierzę, że dzięki niemu moje dziecko rozwijało się prawidłowo i Zosia urodziła się śliczna i zdrowa. Polecam go również wszystkim moim koleżankom, które spodziewają się dziecka i które karmią jeszcze piersią. Natomiast tym, które dopiero planują ciążę rekomenduję Folik.

Magdalena, lat 26

Zobacz również