„Recepta na Sukces” – Porozmawiajmy otwarcie!

„Recepta na sukces” to program, który od sześciu lat skierowany jest do studentów farmacji oraz medycyny. Obecna, 6 edycja wyjątkowo koncentruje się na zdrowiu kobiet oraz ich oczekiwaniach i potrzebach komunikacyjnych związanych z wizytą u lekarza ginekologa lub w aptece. Są to sytuacje, w których liczy się właściwy dobór słów i rozmowy, które dotyczą najintymniejszych sfer życia każdej kobiety. Dlatego, wspólnie ze studentami medycyny na kierunku ginekologia oraz studentami farmacji – będziemy eksplorować przestrzeń miękkich kompetencji w zakresie komunikacji z ich potencjalnymi klientami.

W ramach programu zainicjowana została społeczno-edukacyjna kampania pt.: „Porozmawiajmy otwarcie o…” (#porozmawiajmyotwarcie), której celem jest zwrócenie uwagi na to, że podstawą relacji pomiędzy lekarzem a pacjentką oraz farmaceutą i pacjentką jest dobra, efektywna komunikacja, oparta na zaufaniu, empatii, wzajemnym słuchaniu i respektowaniu wzajemnych potrzeb.

Tegoroczny program zakłada m.in. przeprowadzenie cyklu webinarów, w ramach których omówione zostaną techniki prowadzenia rozmowy z pacjentkami i klientkami tak, aby była ona nie tylko skuteczna diagnostycznie, ale przede wszystkim komfortowa dla kobiet. Pacjentka zadowolona z wizyty u lekarza lub w aptece z większą chęcią wróci po na kolejną wizytę lub konsultację. To ważne nie tylko dla budowania wizerunku zaufanego lekarza lub farmaceuty, ale także ze względu na ogólne zdrowie kobiet.

Patronat