?>

Gedeon Richter Polska wspiera walkę z koronawirusem

09/04/2020

100 tys. zł Gedeon Richter Polska, lider w obszarze ochrony zdrowia kobiet, przekazał Szpitalowi Zachodniemu w Grodzisku Mazowieckim na pomoc
w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup najpilniejszego sprzętu medycznego. Oferowana pomoc ma ułatwić medykom ratowanie życia i zdrowia zakażonych osób.

 Pandemia w naszej części świata to wyjątkowa sytuacja, która zaskoczyła wszystkich swoją skalą, potrzebami i nie ukrywajmy… brakiem przygotowania. Dlatego czas reakcji ma w tym przypadku kluczowe znaczenie nie tylko dla „statystycznego” zasięgu rozprzestrzeniana się wirusa, ale przede wszystkim dla ochrony zdrowia i życia każdego z nas. Gedeon Richter włącza się w walkę z koronawirusem. Pomoc kierujemy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna, czyli przede wszystkim do placówek medycznych. Wybór był oczywisty, pomoc trafiła m.in. do naszego wieloletniego partnera, Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. Tym razem na zakup sprzętu dla medyków i wsparcie
w ratowaniu życia chorych przekazaliśmy 100 tys. zł.
– mówi Aneta Grzegorzewska, Dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych. W ten sposób chcemy być bliżej pacjentów i lekarzy, bo tak rozumiemy naszą misję – dodaje.

Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim jest wielospecjalistycznym ośrodkiem, zajmującym się kompleksową opieką nad pacjentem w zakresie lecznictwa zamkniętego w oddziałach zabiegowych i niezabiegowych, lecznictwa ambulatoryjnego obejmującego porady specjalistyczne, w tym postępowania rehabilitacyjnego oraz diagnostycznego. W związku z pandemią oraz w trosce o zdrowie pacjentów i ich bliskich szpital zdecydował się odwołać m.in. odwiedziny chorych czy np. ograniczyć wizyty kontrolne u specjalistów.

W imieniu personelu medycznego szpitala oraz pacjentów pragnę podziękować za wsparcie naszej placówki ze strony firmy Gedeon Richter Polska. Przekazana przez firmę kwota zostanie przeznaczona na sprzęt medyczny w celu skutecznej walki z koronawirusem. Zakupiony sprzęt z pewnością będzie służył naszym chorym również po zakończonej walce z COVID – 19 – tłumaczy mgr Krystyna Płukis, Dyrektor SPS Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim.

Gedeon Richter Polska od lat jest partnerem i wspomaga Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim m.in. wyposaża go w urządzenia medyczne, sprzęt informatyczny czy karetki reanimacyjne. Na co dzień firma angażuje się również w inną działalność prospołeczną. Wspiera rozwój nauki, pomagając w organizowaniu znaczących zjazdów naukowych oraz konferencji, troszcząc się także o rozwój zawodowy farmaceutów i lekarzy.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Aneta Grzegorzewska

Dyrektor Pionu Korporacyjnego i Relacji Zewnętrznych

Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

tel.: + 48 607 575 317

email: agrzegorzewska@grodzisk.rgnet.org

Karolina Wojtczak

Kierownik Działu Public Relations

Gedeon Richter Polska Sp. z o.o.

tel.: +48 665 558 408

email: kwojtczak@grodzisk.rgnet.org

Inne komunikaty

  • Materiały edukacyjne – Kardatuxan
    21/03/2024
  • Richter przejmuje wszystkie udziały HELM w spółkach joint venture Richter-Helm BioTec i Richter-Helm BioLogics w Niemczech
    13/03/2024
  • Richter i Mithra podpisują wstępne wiążące porozumienie w sprawie komercjalizacji w Chinach produktów zawierających estetrol
    15/12/2023
Zobacz wszystkie komunikaty

Bezpieczeństwo leków

Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii. Zapewniamy pacjentom oraz lekarzom zawsze aktualne informacje o leku, jak również odpowiadamy na wszystkie zgłaszane pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych.

Zobacz wszystkie komunikaty