?>

Gedeon Richter poinformował o nabyciu mniejszościowego pakietu akcji spółki Prima-Temp oraz powiązanej umowie licencyjnej

21/11/2017

Boulder – Budapeszt, listopada 2017 r. – spółka Gedeon Richter Plc. ogłosiła, że zawarła wyłączną umowę licencyjno-dystrybucyjną z przedsiębiorstwem Prima-Temp Inc. z siedzibą w USA (stan Kolorado) dotyczącą komercjalizacji innowacyjnego urządzenia medycznego, PriyaRing, na obszarze całego świata z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych i Kanady. PriyaRing jest czujnikiem identyfikującym subtelne zmiany temperatury, które mają miejsce przed owulacją.

Powyższą umowę uzupełniono nabyciem udziałów mniejszościowych w PrimaTemp za kwotę 5 mln USD. Zgodnie z warunkami umowy spółka Richter dokona wpłaty z góry przy podpisaniu umowy. Dalsze płatności powiązane z realizacją kluczowych etapów umowy oraz opłaty licencyjne uzależnione od wysokości sprzedaży będą wykonywane na rzecz spółki Prima-Temp już po wprowadzeniu produktu do obrotu.

– Bardzo się cieszymy, że naszym nowym partnerem zostaje jedna z najważniejszych firm zajmujących się zdrowiem kobiet – podkreśliła dr Lauren Costantini, prezes Prima-Temp.

– Spółka Gedeon Richter jest w pełni zaangażowana w wykorzystanie wiedzy marketingowo-sprzedażowej z zakresu ginekologii w celu rozwoju obszaru cyfrowej opieki zdrowotnej dzięki naszej innowacyjnej technologii urządzeń elektronicznych noszonych przez kobiety, tzw. galanterii elektronicznej. Ten wspaniały krok na drodze naszego strategicznego rozwoju, polegający na komercjalizacji PriyaRing, pozwoli spółce Prima-Temp zainteresować tym produktem znaczną liczbę kobiet, które poszukują tego typu innowacyjnego urządzenia.

– Umowa jeszcze bardziej wzmacnia obecność spółki Richter w obszarze leczenia niepłodności, jako że PriyaRing pozwala kobietom kontrolować swoją własną płodność, a także wprowadza na rynek osiągnięcia termometrii XXI wieku – zaznaczył Erik Bogsch, Członek Zarządu Gedeon Richter plc. – Cieszę się z rozpoczęcia współpracy z Prima-Temp i możliwości opracowania dalszych wysoce innowacyjnych produktów w dziedzinie zdrowia kobiet.

PriyaRing

PriyaRing to pierścień dopochwowy z funkcją wczesnej identyfikacji owulacji. Co 6 minut pierścień dokonuje pomiaru temperatury wewnętrznej, a następnie – dzięki bezprzewodowej transmisji danych – co 2 godziny przesyła informacje do połączonego z nim urządzenia mobilnego. Dane przekazywane są do chmury, w której są przechowywane i analizowane w oparciu o autorski algorytm Prima-Temp. Pierścień nie zawiera żadnych substancji czynnych – znajduje się w nim jedynie czujnik pomiaru temperatury. Urządzenie wykrywa subtelne zmiany temperatury następujące przed owulacją i wysyła te informacje do połączonego z nim urządzenia mobilnego. Taki system komunikacji pozwala na łatwą obsługę, ciągły przepływ danych i wspiera działania mające na celu informowania o możliwości zajścia w ciążę .

O firmie Gedeon Richter Plc

Firma Gedeon Richter Plc. z siedzibą w Budapeszcie jest jedną z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz prężniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. W 2016 roku firma Richter osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 1,3 mld euro, a jej wartość giełdowa wyceniana była na 3,7 mld euro. Wachlarz produktów firmy Richter obejmuje niemal wszystkie najważniejsze obszary terapeutyczne, m.in. ginekologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy. Posiadając największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie Środkowo-Wschodniej, Richter koncentruje swoje badania nad lekami oryginalnymi w dziedzinie chorób ośrodkowego układu nerwowego. Za sprawą swojego powszechnie uznanego doświadczenia w dziedzinie chemii steroidów Richter odgrywa na świecie znaczącą rolę w zakresie zdrowia kobiet. Jest również firmą aktywnie angażującą się w rozwój produktów biopodobnych. Więcej informacji o firmie znajduję się na stronie www.gedeonrichter.pl.

Prima-Temp wprowadza nowe, innowacyjne podejście do wielu wyzwań stojących przed współczesną służbą zdrowia poprzez praktyczne zastosowanie osiągnięć termometrii XXI wieku. Czujniki Prima-Temp pozwalające na ciągły pomiar temperatury i odpowiednie oprogramowanie zapewniają możliwie jak najbardziej precyzyjny pomiar faktycznej temperatury wewnętrznej, co zapewnia podstawę do licznych zastosowań praktycznych (m.in. czujnik płodności PriyaRing, wczesne wykrywanie chorób, leczenia zaburzeń snu, leczenie farmakologiczne, kontrola masy ciała, ćwiczenia fizyczne). Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.prima-temp.com.


Inne komunikaty

  • Materiały edukacyjne – Kardatuxan
    21/03/2024
  • Richter przejmuje wszystkie udziały HELM w spółkach joint venture Richter-Helm BioTec i Richter-Helm BioLogics w Niemczech
    13/03/2024
  • Richter i Mithra podpisują wstępne wiążące porozumienie w sprawie komercjalizacji w Chinach produktów zawierających estetrol
    15/12/2023
Zobacz wszystkie komunikaty

Bezpieczeństwo leków

Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii. Zapewniamy pacjentom oraz lekarzom zawsze aktualne informacje o leku, jak również odpowiadamy na wszystkie zgłaszane pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych.

Zobacz wszystkie komunikaty