?>

EMA przystępuje do oceny wniosku o dopuszczenie do obrotu nowego środka antykoncepcyjnego spółki Gedeon Richter

27/02/2020

Europejska Agencja Leków (EMA) przyjęła wniosek Gedeon Richter w sprawie złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego zawierającego estetrol (E4) i drospirenon.

Produkt ten uważany jest  za nowy doustny środek antykoncepcyjny i zawiera naturalny estrogen o selektywnym działaniu na tkanki. Zgodnie z postanowieniami umowy licencyjnej spółka Gedeon Richter planuje komercjalizację produktu w Europie, Rosji oraz innych krajach członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw.

Poddawany ocenie nowy doustny środek antykoncepcyjny, opracowany przez spółkę Mithra, zawiera 15 mg estetrolu (E4), unikatowego naturalnego estrogenu, i 3 mg drospirenonu.

O spółce Gedeon Richter

Gedeon Richter z siedzibą w Budapeszcie jest jedną z największych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz prężniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. W 2019 roku firma Gedeon Richter osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 1,6 mld euro (1,7 mld dol.), a jej wartość giełdowa wyceniana była na 3,6 mld euro (4,1 mld dol.).

Wachlarz produktów firmy Gedeon Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, m.in. ginekologię, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy. Posiadając największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie Środkowo-Wschodniej, spółka Gedeon Richter koncentruje swoje badania nad lekami oryginalnymi w dziedzinie chorób ośrodkowego układu nerwowego. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w dziedzinie steroidów odgrywa także znaczącą rolę w zakresie zdrowia kobiet na całym świecie. Aktywnie angażuje się również w rozwój produktów biopodobnych.

Inne komunikaty

  • Materiały Edukacyjne dla produktów Levosert i Levosert Easy
    12/04/2024
  • Materiały edukacyjne – Kardatuxan
    21/03/2024
  • Richter przejmuje wszystkie udziały HELM w spółkach joint venture Richter-Helm BioTec i Richter-Helm BioLogics w Niemczech
    13/03/2024
Zobacz wszystkie komunikaty

Bezpieczeństwo leków

Bezpieczeństwo pacjentów jest najwyższą wartością dla Grupy Gedeon Richter, dlatego przykładamy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa pacjentów poprzez monitorowanie informacji dotyczących działań niepożądanych, które wystąpiły w trakcie farmakoterapii. Zapewniamy pacjentom oraz lekarzom zawsze aktualne informacje o leku, jak również odpowiadamy na wszystkie zgłaszane pytania dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych.

Zobacz wszystkie komunikaty