Urologia

Schorzenia układu moczowego, którymi zajmuje się dziedzina medycyny nazywana urologią, to jedna z częstych przyczyn wizyty u lekarza rodzinnego. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Poradnik zdrowia
  • Każdy mężczyzna ma prostatę
  • Alfabet męskich schorzeń urologicznych
Czytaj więcej

Warto pamiętać, że urologia w przypadku mężczyzn zajmuje się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowego, a w przypadku kobiet – układu moczowego, a także częściowo układu płciowego.

Nie zmienia to jednak faktu, że część schorzeń dotyka po równo przedstawicieli obu płci. Jednak tym, co przyciąga panów do gabinetów urologów są rozrost stercza, czyli przerost prostaty (BPH), a także zapalenie prostaty, rak gruczołu krokowego, zakażenia układu moczowego czy kamica układu moczowego. Te poważne schorzenia dotykają głównie mężczyzn po 60. roku życia, jednak przypadki chorób zdarzają się także w przypadku mężczyzn młodszych.

Stosunkowo często borykają się też oni z zaburzeniami hormonalnymi, krwiomoczem oraz niezależnie od wieku nowotworami jąder. Do tych chorób dochodzą również zaburzenia erekcji, impotencja, nietrzymanie moczu czy żylaki powrózka nasiennego.

Gedeon Richter ma swoim portfolio m.in. leki, które pozwalają zmniejszyć dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego u mężczyzn i leczyć objawy tej co raz bardziej powszechnej choroby.

Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Dowiedz się

Jak powstają leki

Dowiedź się ile czasu zajmuje produkcja leku, poznaj główne etapy tworzenia nowych farmaceutyków, zaangażowane w proces zespoły.

Czytaj więcej


Pobierz paczki materiałów (ulotki lekowe, CHPL, zdjęcia produktów): Wybierz materiały do pobrania