Onkologia

Onkologia zajmuje niezwykłe miejsce w działaniach badawczych i leczniczych Gedeon Richter. Mamy świadomość, że rozpoznawanie i leczenie nowotworów to niezwykle ważne zadanie dla naukowców, lekarzy i farmaceutów na całym świecie.

Poradnik zdrowia
  • Obniżona odporność
Czytaj więcej

Dla wielu osób samo słowo „nowotwór” brzmi niezwykle złowrogo, bo przywodzi na myśl najgroźniejsze ze schorzeń i cierpienie.

Jednak choroba nowotworowa nie jest równoznaczna z wyrokiem! Wielu osobom udaje się wyjść z niej, ważne jest wczesne wykrycie, poddanie się kompleksowemu leczeniu, często też zmiana stylu życia. Liczba osób na świecie, którym udaje się wygrać walkę z nowotworem rośnie!

Naukowcy Gedeon Richter w laboratoriach na całym świecie pracują nad wynalezieniem nowoczesnych produktów leczniczych umożliwiający walkę z nowotworami. Przedmiotem naszych badań są leki cytostatyczne, czyli grupa substancji naturalnych i syntetycznych używanych w chemioterapii nowotworów, działająca toksycznie na komórki nowotworowe charakteryzujące się szybkimi podziałami.

Efektem tych prac są m.in. leki pozwalające walczyć z chorobą Hodgkina (ziarnicą złośliwą), wszystkimi histopatologicznymi podtypami i stadiami klinicznymi chłoniaków nieziarniczych, przewlekłą białaczką limfatyczna, rakiem jąder. Pomagamy także pacjentom cierpiącym z powodu mięśniakomięsaka prążkowanego (rhabdomyosarcoma), mięsaków kości i tkanek miękkich, mięsaków Ewinga, nerwiaka niedojrzałego (neuroblastoma), guza Wilmsa, raka sutka, raka drobnokomórkowego płuc, większości guzów litych u dorosłych w chemioterapii skojarzonej.

Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Dowiedz się

Jak powstają leki

Dowiedź się ile czasu zajmuje produkcja leku, poznaj główne etapy tworzenia nowych farmaceutyków, zaangażowane w proces zespoły.

Czytaj więcej


Pobierz paczki materiałów (ulotki lekowe, CHPL, zdjęcia produktów): Wybierz materiały do pobrania