Neurologia

Neurologia, która zajmuje się chorobami jednego z najbardziej skomplikowanych i niezwykłych układów w ciele człowieka, czyli ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego jest od lat w sferze zainteresowań Gedeon Richter.

Poradnik zdrowia
  • Pięć sposobów na poprawę pamięci
Czytaj więcej
Serwisy produktowe

W schorzeniach neurologicznych najważniejsze jest odkrycie procesu, który doprowadza do uszkodzenia lub degradacji układu nerwowego.

A uszkodzenia te objawiają się poprzez szerokie spektrum schorzeń, do których zalicza się zarówno bóle głowy (migreny), jak i choroby kręgosłupa, naczyniowe, otępienne, ale także zaburzenia pamięci i koncentracji, depresję, nerwice, zaburzenia psychiczne, nerwobóle, neuroinfekcje, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy epilepsje.

Gedeon Richter opracowując terapie, które pomagają w zatrzymaniu procesów degradacyjnych ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, opiera się na najnowocześniejszych zdobyczach nauki, zarówno w dziedzinie genetyki, jak i metod badania obrazu mózgu i układu nerwowego z wykorzystaniem nowych technologii. W naszym portfolio znalazły się m.in. leki przeciw otępieniu starczemu, a także nootropowe, czyli takie, których cechą wspólną jest stymulowanie przemiany materii ośrodkowego układu nerwowego, co ma dawać w efekcie aktywizację takich procesów psychicznych jak poziom świadomości i zjawiska pamięciowe.

Naszym celem jest jednak nie tylko leczenie objawów schorzeń ośrodkowego układu nerwowego, ale także ograniczenie i złagodzenie bólu, który często im towarzyszy uniemożliwiając normalne funkcjonowanie.

Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Dowiedz się

Jak powstają leki

Dowiedź się ile czasu zajmuje produkcja leku, poznaj główne etapy tworzenia nowych farmaceutyków, zaangażowane w proces zespoły.

Czytaj więcej


Pobierz paczki materiałów (ulotki lekowe, CHPL, zdjęcia produktów): Wybierz materiały do pobrania