Kardiologia

Według Światowej Organizacji Zdrowia, choroby serca i układu krążenia są najczęstszymi przyczynami zgonów w krajach rozwiniętych, a nadciśnienie tętnicze, niezwykle groźna i przewlekła choroba, jest najczęściej występującym schorzeniem układu krążenia.

Poradnik zdrowia
  • Zmierz ciśnienie!
  • Uważaj, nadciśnienie nie boli!
Czytaj więcej

Zanieczyszczone środowisko, stres, palenie papierosów, złe odżywianie mogą prowadzić do negatywnych konsekwencji i szeregu chorób metabolicznych.

Wpływ na układ krwionośny oraz pracę mięśnia sercowego może być zgubny. Rujnują nie tylko mięsień sercowy, ale także cały układ krwionośny. Przeciętne ludzkie serce bije z prędkością 60-70 uderzeń na minutę, co daje ok. 86400 -100800 uderzeń na dobę. W ciągu ludzkiego życia serce kurczy się ok. 2,5 – 3 miliardy razy i od ok. 22. dnia zapłodnienia komórki jajowej aż do śmierci człowieka nie odpoczywa. Dlatego Gedeon Richter szczególny nacisk kładzie na opracowywanie leków, które pomagają zwalczyć objawy schorzeń kardiologicznych, ale także wpływają na dobrostan człowieka i długość oraz jakość jego życia.

W obszarze naszych działań leczniczych znalazły się przede wszystkim takie schorzenia jak: choroba niedokrwienna mięśnia sercowego (choroba wieńcowa), zawał, miażdżyce i niewydolność serca. Wśród naszych produktów leczniczych znalazły się takie, które ochraniają ściany naczyń, selektywni antagoniści kanałów wapniowych działający głównie na naczynia, leki stosowane w niedokrwistości, leki β-adrenolityczne, a także te działające na układ renina-angiotensyna-aldosteron, który kontroluje objętość krążącej w ustroju krwi i stężenie jonów sodowych i potasowych w płynach ustrojowych. Do tego dochodzą leki zmniejszające stężenie lipidów we krwi.

Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Dowiedz się

Jak powstają leki

Dowiedź się ile czasu zajmuje produkcja leku, poznaj główne etapy tworzenia nowych farmaceutyków, zaangażowane w proces zespoły.

Czytaj więcej


Pobierz paczki materiałów (ulotki lekowe, CHPL, zdjęcia produktów): Wybierz materiały do pobrania