Gastrologia

Układ trawienny człowieka to niezwykle skomplikowany mechanizm. Mało kto wie, że ludzka ślina doskonale wywabia plamy, a konserwatorzy dzieł sztuki używają jej do czyszczenia obrazów.

Poradnik zdrowia
  • Więcej zielonego!
  • Jak budować dobre nawyki żywieniowe dzieci?
Czytaj więcej

Warto wiedzieć, że enzymy trawienne dodaje się też do proszków do prania. Wydaje nam się, że układ pokarmowy to nudna rura prowadząca od ust do odbytu.

A tymczasem to nic bardziej mylnego. Mnogość procesów zachodzących od jamy ustnej przez przełyk, żołądek, jelita odbyt, wliczając w to gruczoły trawienne, czyli wątrobę i trzustkę oraz drogi żółciowe jest tak duża i skomplikowana, że trudno zliczyć możliwości schorzeń, które są związane z tym niezwykle ważnym dla człowieka układem.

Gedeon Richter wychodzi naprzeciw tym problemom, które w związku z szybkim tempem życia, stresem, przetworzonym jedzeniem występują coraz częściej w krajach wysoko rozwiniętych i opracowuje w swoich laboratoriach leki, które pomagają zwalczyć skutki chorób układu trawiennego. W naszym portfolio znalazły się leki stosowane w chorobach związanych z nadmierną kwasowością soku żołądkowego, leki przeciwbiegunkowe, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chorobach przewodu pokarmowego oraz preparaty uzupełniające niedobór składników mineralnych.

Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Dowiedz się

Jak powstają leki

Dowiedź się ile czasu zajmuje produkcja leku, poznaj główne etapy tworzenia nowych farmaceutyków, zaangażowane w proces zespoły.

Czytaj więcej


Pobierz paczki materiałów (ulotki lekowe, CHPL, zdjęcia produktów): Wybierz materiały do pobrania