Dermatologia

Skóra to największy narząd ludzkiego organizmu; jej powierzchnia przeciętnie mierzy ok. 1,5 – 2 metry kwadratowe, a grubość wynosi między 1,5 a 5 mm. Gdy choruje, ma to wpływ na cały organizm. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie tego organu w należytym zdrowiu.

Poradnik zdrowia
  • Rany i oparzenia
Czytaj więcej

Skóra, która głównie pełni funkcje ochronne, m.in.: przed zakażeniem bakteriami, grzybami, wirusami, uszkodzeniami mechanicznymi, termicznymi, chemicznymi i promieniowaniem świetlnym, niemal notorycznie narażona jest na szkodliwe działanie zewnętrznych czynników.

Dodatkowo skóra ma za zadanie dbać o naszą percepcję: za sprawą zamieszczonych w niej receptorów odczuwamy ciepło, ból, dotyk. Skóra w okolicy otworów naturalnych (usta, nozdrza, odbyt, pochwa itp.) przechodzi w błony śluzowe, czyli miejsca wrażliwe, co dodatkowo naraża ją na niebezpieczeństwa uszkodzenia czy dopuszczenia do organizmu szkodliwych czynników. U człowieka najcieńsza jest na powiekach, natomiast najgrubsza jest na pięcie, co nie chroni tej części ciała przed drobnoustrojami. Jednym z najczęstszych schorzeń, z jakimi mierzą się współcześni pacjenci dermatologiczni są grzybice. Wśród odmian tej choroby spotykamy najczęściej grzybice dłoni, jamy ustnej, pachwin, paznokci, penisa, pochwy, skóry, skóry głowy i stóp.

Gedeon Richter opracował formuły leków i preparatów przeciwgrzybicznych, które dzięki nowoczesnym technologiom i najnowszym osiągnięciom nauki pozwalają walczyć z grzybicą w różnej postaci.

Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Dowiedz się

Jak powstają leki

Dowiedź się ile czasu zajmuje produkcja leku, poznaj główne etapy tworzenia nowych farmaceutyków, zaangażowane w proces zespoły.

Czytaj więcej


Pobierz paczki materiałów (ulotki lekowe, CHPL, zdjęcia produktów): Wybierz materiały do pobrania