Choroby zakaźne

Choroby zakaźne, zwane także infekcyjnymi to jedna z najliczniejszych grup schorzeń, na które narażony jest człowiek niezależnie od wieku, płci, koloru skóry i szerokości geograficznej.

Poradnik zdrowia
  • Koronawirus – jak leczyć się w domu
  • Dzieci chorują bo muszą.
Czytaj więcej
Serwisy produktowe

Choroby zakaźne występują na każdym kontynencie i ich ofiarą może paść każdy – zarówno ludzie, jak i zwierzęta (rośliny też).

Mamy z nimi do czynienia, gdy dochodzi do zakażenia ustroju czynnikiem zakaźnym i złamania sił odpornościowych organizmu lub obecności w organizmie bioaktywnych toksyn (jadów) drobnoustrojów.

W grupie chorób zakaźnych znajdują się zarówno takie, które mogą być niezwykle groźne dla organizmu i w krótkim czasie doprowadzić do jego śmierci, jak również te, które przechodzą niemal bezobjawowo, a organizm stosunkowo łatwo sobie z nimi radzi. Nic zatem dziwnego, że w tej grupie znalazły się zarówno takie choroby jak AIDS, angina, borelioza, cholera, dżuma, febra, gorączka trzydniowa, kiła, rzeżączka czy mononukleoza, jak i takie jak katar, nieżyt nosa, odra, opryszczka, ospa, półpasiec, przewlekły katar, świerzb czy grypa.

Gedeon Richter mając świadomość z powszechności i łatwości zakażenia chorobami zakaźnymi nieustannie opracowuje receptury leków, które pozwolą walczyć z drobnoustrojami powodującymi zakaźnie. Wśród naszych leków znalazły się zarówno takie, które pomagają w leczeniu ostrych i przewlekłych zakażeń wywołanych przez drobnoustroje chorobotwórcze (zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, niepowikłane zakażenia nerek i dróg moczowych, ostre rzeżączkowe zapalenie cewki moczowej), jak również walczą z zakażeniami układu moczowego, dolnych dróg oddechowych, uszu, nosa i gardła, zakażeniami narządu rodnego oraz narządów płciowych (łącznie z rzeżączką), zakażeniami w obrębie jamy brzusznej i dróg żółciowych, zakażeniami skóry, tkanek miękkich, kości i stawów, posocznicę. W naszym portfolio znalazły się też leki pomagające w zakażeniach grypopodobnych, które są problemem wielu milionów ludzi na całym świecie.

Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Dowiedz się

Jak powstają leki

Dowiedź się ile czasu zajmuje produkcja leku, poznaj główne etapy tworzenia nowych farmaceutyków, zaangażowane w proces zespoły.

Czytaj więcej


Pobierz paczki materiałów (ulotki lekowe, CHPL, zdjęcia produktów): Wybierz materiały do pobrania